Narzędzia
dostępności

Szkoła podstawowa nr 129 w Krakowie im. Kornela Makuszyńskiego

Aktualności

ZAPRASZAMY NA FESTYN EKOLOGICZNY

"Stop suszy!"

W ramach projektu ,,Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie" dzieci z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach  zatytułowanych "Stop suszy!".
 
Zobacz zdjęcia z realizacji tych zajęć w zakładce Galeria. (M.S.)

 

Święto Konstytucji 3 maja

30 kwietnia uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 
W tym dniu wszystkie klasy wykonały aktywności związane z obchodzonymi świętami. Dzięki nim mogły sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Punktem kulminacyjnym było stworzenie wspólnej flagi, która połączyła uczniów i nauczycieli. Stała się ona symbolem wspólnoty szkolnej i patriotycznej. Na koniec zaśpiewaliśmy hymn oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. (WK)
 
Zobacz zdjęcia z wydarzenia w zakładce Galeria.

Pamięci poległych w Krzesławicach

29 kwietnia klasa VI b złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Krzesławicach. Chwila modlitwy i zadumy skłania do refleksji nad uniwersalnymi wartościami - wolnością i miłością do Ojczyzny. Cześć i chwała Bohaterom!  (KG)

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w zakładce Galeria.

data dodania: 2024.05.09

"Przyroda wokół nas"

W związku z obchodami Dnia Ziemi, dzieci z kl. I-III wzięły udział w konkursie fotograficznym ,,Przyroda wokół nas". Oto zdjęcia laureatów. Gratulujemy!!!
M.S.
Zobacz zdjęcia w zakładce Galeria.

Kino za baterie - klasy 1b, 2a i 2b

W kwietniu, po raz kolejny w tym roku szkolnym klasy Ib, IIa i IIb zebrały tyle zużytych baterii  w konkursie "Kino za baterie", że zdobyły bilety do Multikina.
Filmy, które dzieci obejrzały: "Emma i czarny jaguar" oraz "Magiczna szkoła zwierząt" zachwyciły je i zachęciły do dalszej zbiórki baterii. Zbierajmy  baterie!!!  M.S.

 

"Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

"Uczniowie z koła rozwijającego zainteresowania - programowanie dla klas drugich w roku szkolnym 2023/2024 z sukcesem zakończyli udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki", zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Projekt był zgodny z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: „Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji” oraz „Rozwijanie umiejętności uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu «Laboratoria przyszłości».” Gratulacje! (MW)

Świętujemy Dzień Ziemi!

22 kwietnia wszyscy uczniowie nasze szkoły świętowali ten wyjątkowy dzień. W szkole było kolorowo i wesoło. Każdy uczeń mógł złożyć życzenia Ziemi oraz uczestniczyć w grach i konkursach. Z tej okazji odbył się konkurs fotograficzny pt.:"Przyroda wokół nas". Wykonane przez uczniów zdjęcie pokazujące piękno NATURY ozdobiły hol szkoły, który w tym dniu zamienił się w galerię sztuki.
 
Zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia w zakładce Ekologia -  Dzień Ziemi 2024.
/MN/

"Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie"

W ramach projektu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie", uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej pt.: "Woda  - skarb przyrody i źródło możliwości". Dzieci wykonywały prace w skupieniu i z zaangażowaniem. A efektem konkursu jest powstanie interesujących, kreatywnych i oryginalnych prac świadczących o dużej wiedzy dzieci i rozumieniu, jak wielkim skarbem przyrody jest woda i jakie stwarza możliwości do wykorzystania jej.

Zobacz zdjęcia z konkursu w zakładce Galeria.

TERAZ LAS! - zbiórka elektrośmieci

Z radością ogłaszamy, że w ramach projektu "TERAZ LAS -  wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" zebraliśmy 750 kg odpadów. Za udział w projekcie otrzymaliśmy CERTYFIKAT oraz informację, że Nadleśnictwo Biała Podlaska posadzi NASZYCH 50 drzew, które wyprodukują TLEN dla 34 osób rocznie.

Więcej informacji możemy się dowiedzieć na naszym FB oraz ze strony internetowej
https://terazlas.pl/

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tak ważnej dla środowiska ekologicznej akcji.

BRAWO MY! 

/MN/

Święto Liczby Pi i Dzień Matematyki

14 marca obchodziliśmy Święto Liczby Pi i Dzień Matematyki. Skłoniło to uczniów klas 4-5 do zabawy z origami. Powstały piękne krawędziowce, sześciany, czworościany. Ponadto zostały zorganizowane dwa konkursy: dla humanistów "Pi w roli głównej" oraz ścisłowców "Mistrz liczby Pi". Ci pierwsi pisali opowiadania z jak największą liczbą wyrazów z pi, ci drudzy zapamiętywali jak najwięcej cyfr w rozwinięciu dziesiętnym tej liczby. Dodatkowo uczniowie klasy 2a zaprezentowali liczbę Pi w postaci kolorowych miast. Wszystkie prace można podziwiać na szkolnym korytarzu. (MG)

Kino za baterie

W lutym dzieci z klas  trzecich - łącznie 50, obejrzały w MULTIKINIE film pt. „WONKA". Wybrany przez uczniów film był nagrodą w  ekologicznym konkursie , "Kino za baterie", w którym  aktywnie uczestniczą. (MS)

Zobacz zdjęcia z wyjścia do kina w zakładce Galeria.

 

Wizyta dzieci z Przedszkola 111 "Pod Modrzewiem"

W środę 28 lutego odwiedziły nas dzieci z Przedszkola 111 "Pod Modrzewiem". Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z naszymi robotami Photon. Roboty skradły ich serca zmieniając kolor czułek czy też wydając śmieszne dźwięki. Przedszkolaki miały okazję zaprogramować drogę robota na macie edukacyjnej tworząc wspólne przygody czy też rysując na kartce jego drogę między przeszkodami do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i odwiedziny!  [MW, BM-O]"

Zobacz zdjęcia z wizyty przedszkolaków w zakładce Galeria.

Kino za baterie

"Cudowny chłopak - Biały ptak" to tytuł filmu, który obejrzeli uczniowie biorący udział ekologicznej akcji zbierania zużytych baterii "Kino za baterie". 71 najaktywniejszych uczniów z klas IV - VIII otrzymało nagrodę w postaci biletu do Multikina. Zachęcamy uczniów do dalszego udziału w tak ważnej dla środowiska proekologicznej akcji. Kolejne wyjście w czerwcu. /M N/ BRAWO MY!     

„Aktywni Błękitni 2024"- szkoła przyjazna wodzie

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym zorganizowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie. W ramach działań edukacyjnych uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, pokazach, warsztatach i plenerowych wydarzeniach. Uczniowie klasy 2A, 4A i 4B wzięli udział w pierwszym konkursie recytatorskim odnosząc sukcesy oraz uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadził w szkole organizator. Podczas spotkania została też wręczona specjalna nagroda dla szkoły - mikroskop za najlepiej przeprowadzony w ubiegłym roku program edukacyjny w województwie oraz nagrody dla uczniów, którzy otrzymali WYRÓŻNIENIA za konkurs recytatorski: Maciej Gajda z klasy IIA, Piotr Pawlicki z klasy IVA, Szymon Łatała z klasy IVB.
Wszyscy uczestnicy konkursu także otrzymali od organizatorów drobne upominki.
GRATULUJEMY! BRAWO MY! Maria Nowak, Marta Sobańska - szkolne koordynatorki projektu.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w zakładce Galeria.

Sukces Eko-Kornelowców

Z radością informuję, że szkolny zespół „Eko-Kornelowcy” został laureatem w Ogólnopolskim Konkursie „Projektanci edukacji ”.
Cieszymy się, że nasz projekt „Odczarujemy Pająki” ZWYCIĘŻYŁ!
Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy wspierali  projekt i brali udział w głosowaniu. Nasza nagrody to: grant 1000 złotych na realizację projektu, dyplomy Projektantów Edukacji, wpisanie szkoły na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji, oraz otrzymanie odznaki i certyfikatu Dobrze zaPROJEKTowana szkoła.
WIELKIE GRATULACJE dla zespołu!
Maria Nowak, opiekunka zespołu

Wystawa edukacyjna pt. ,,Cztery pory roku w kulturze ludowej”

Edukacyjna Wystawa pt. ,,Cztery pory roku w kulturze ludowej” realizowana w małopolskich placówkach oświatowych, prezentuje zegary – mandale, ręcznie malowane, stanowiące harmonijną syntezę sztuki ludowej i nowoczesności. Dzieła malarskie zostały wykonane przez artystkę Kingę Krzyś Malujbaluj.pl  W wyniku bezpośredniego kontaktu z winylowymi mandalami, uczniowie szkół zapoznają się z dziedzictwem kulturowym Małopolski, w sztuce malarskiej. Dzieci, stają się nie tylko odbiorcami sztuki, ale również pod wpływem własnych inspiracji, mogą realnie wpływają na jej tworzenie.Zegary mandalowe są pełne barw, wzorów i symboli inspirowanych bogactwem kultury ludowej. Każdy element jest starannie ręcznie malowany, co nadaje zegarom niepowtarzalny charakter. Dzieła są wykonane techniką kropkową, malowane farbami akrylowymi. Mandale cechują  geometryczne wzory, kwiatowe ornamenty oraz kolorowe kompozycje ziołowe.

Prezentowane mandale pozwalają na zanurzenie się w atmosferze tradycji ludowej, odkrywając jednocześnie nowoczesne zastosowanie sztuki w codziennym życiu. To idealny sposób na stworzenie przestrzeni do rozwoju kreatywności dzieci i młodzieży, szczególnie podczas zajęć plastycznych, organizowanych w placówkach szkolnych.

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznego pn. ,,Małopolska w tradycji ludowej”
Organizator Wystawy: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS Organizacja Pożytku Publicznego.   www.sislegeartis.pl

Zobacz zdjęcia z wystawy w zakładce Galeria.

Projekt "Wiewiórka Gosia radzi"

W ramach  projektu JESTEM EKO - kształtuję środowisko w Krakowie, uczniowie klas I-IV uczestniczą w programie „Wiewiórka  Gosia radzi : Jak dokarmiać ptaki zimą". W związku z tym  w klasach odbyły się zajęcia, które miały na celu uświadomić dzieciom, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą oraz jak to robić we właściwy sposób. Każde dziecko otrzymało ulotkę informacyjną, naklejki  oraz książeczkę  z krzyżówkami, rebusami, zagadkami i innymi atrakcyjnymi  zadaniami. Ponadto w ramach programu szkoła dostała karmniki i dzieci  stosują zdobytą wiedzę w praktyce, aby ptakom łatwiej było przetrwać zimę. /M.S./

Zobacz zdjęcia z wydazrenia w zakładce Galeria.

1 lekcja - 8:00 - 8:45

2 lekcja - 8:55 - 9:40

3 lekcja - 9:50 - 10:35

4 lekcja - 10:45 - 11:30

5 lekcja - 11:45 - 12:30

6 lekcja - 12:45 - 13:30

7 lekcja - 13:35 - 14:20

8 lekcja - 14:30 - 15:15

9 lekcja - 15:25 - 16:10

10 lekcja - 16:15 - 17:00
Kalendarz szkolny