Narzędzia
dostępności

Szkoła podstawowa nr 129 w Krakowie im. Kornela Makuszyńskiego

Uczestniczymy w inicjatywie MEN #LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła uczestniczy w inicjatywie edukacyjnej Laboratoria Przyszłości. Jest ona realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Chodzi o zapewnienie jak największej liczbie uczniów dostępu do wyposażenia potrzebnego  w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych, w szczególności w zakresie zdolności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenie sobie w życiu codziennym. W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od rządu wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. 

Nasza szkoła otrzymała następujący sprzęt:

* drukarkę 3D wraz z filamentem i akcesoriami,

* roboty do nauki programowania,

* mikrokontrolery wraz z czujnikami i akcesoriami,

* lutownicę/stację lutowniczą z gorącym powietrzem,

* kamerę cyfrową przenośny statyw, mikroport, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, obiektyw, gimbal, kartę SD, uchwyt do monitorów interaktywnych,

* laptopa.

Sprzęt będzie wykorzystany w ramach lekcji (m. in. informatyce, technice) oraz zajęciach pozalekcyjnych z programowania i robotyki.

Opis relizacji zadań znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

1 lekcja - 8:00 - 8:45

2 lekcja - 8:55 - 9:40

3 lekcja - 9:50 - 10:35

4 lekcja - 10:45 - 11:30

5 lekcja - 11:45 - 12:30

6 lekcja - 12:45 - 13:30

7 lekcja - 13:35 - 14:20

8 lekcja - 14:30 - 15:15

9 lekcja - 15:25 - 16:10

10 lekcja - 16:15 - 17:00
Kalendarz szkolny