Konkurs Eko-Kornelowców

Sukces Eko-Kornelowców 2020/2021

Eko-Kornelowcy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu ”Projektanci edukacji 2021”

Z wielką radością informujemy, że szkolny zespół „Eko-Kornelowcy” został laureatem w Ogólnopolskim Konkursie „Projektanci edukacji ”. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt ekologiczny „Zielona przystań - Edukacja od nasiona” zwyciężył! Nasza nagrody to: grant 1000 złotych na realizację projektu, dyplomy Projektantów Edukacji, wpisanie szkoły na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji oraz półroczna prenumerata magazynu FOCUS dla szkoły.

Oto laureaci: Agata Biziorek, Oliwia Malik, Natalia Tiukało, Natalia Żmuda, Mateusz Gmer.

Sukces Eko-Kornelowców 2018/2019

EKO-KORNELOWCY ZE SZKOŁY 129 Z KRAKOWA  KOLEJNY RAZ LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "PROJEKT Z KLASĄ"

Z wielką radością informujemy, że szkolny zespół „Eko-Kornelowcy” został laureatem w Ogólnopolskim Konkursie „Projekt z klasą”. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt ekologiczny  „Kochajmy jeże - pomagajmy krakowskim jeżom” znalazł uznanie u jury konkursu. Oto laureaci: Anastazja Błach, Nikola Ciepła, Ewa Jędrusiak, Anna Kaczmarek, Gabriela Kłos, Gabriela Korzonek, Natalia Ufniarz, Maria Zawiślak, Dagmara Blady, Oliwia Brotoń, Marcjanna Chojnacka, Katarzyna Czekaj, Nikola Głowa, Karolina Piwowarczyk, Emilia Ptaszek, Ewa Trynka. Nasza nagroda to grant 1000 zł na realizację projektu. Zespół pracuje pod opieką pani Marii Nowak, nauczyciela biologii i przyrody.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.  Więcej informacji o naszym projekcie można znaleźć na stronie internetowej:

lub  https://www.projektzklasa.pl w zakładce Laureaci, numer naszego projektu: 1098

Sukces Eko-Kornelowców 2017/2018

ZŁOTY GRANT DLA EKO-KORNELOWCÓW ZE SZKOŁY 129 Z KRAKOWA W

OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  "PROJEKT Z KLASĄ"

„OGRÓD DLA MOTYLI - ratujemy polskie motyle” zdobył nagrodę główną ZŁOTY GRANT w Ogólnopolskim Konkursie„Projekt z klasą”. Złoty Grant - to nagroda specjalna, którą jury konkursu, przyznało 5. projektom w kategoriach specjalnych. Nasz projekt został wyróżniony w kategorii „Myślimy nieszablonowo”. Oto laureaci nagrody głównej: Ola Gmer , Kuba Janusz, Kuba Karliński, Kamila Pająk, Bianka Pasternak, Nel Stokłosa, Natalia Semper, Julia Tomczak, Dorian Zapała z klasy VI A, Pola Skarżyńska z klasy IV D, Magda Wagner z klasy VI B, Karolina Piwowarczyk, Marcjanna Chojnacka z klasy V B i Kuba Skarżyński z klasy V A.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji o naszym projekcie można znaleźć na stronie internetowej:

EKO-KORNELOWCY FINALISTAMI KONKURSU EKO-ODKRYWCY

Miło na poinformować, że szkolny zespół „Eko-Kornelowcy” został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EkoOdkrywcy 2017 .
Opracowany przez uczniów projekt "Bajeczny ogród dla motyli - projektujemy i urządzamy dom dla kolorowych i pięknych motyli. Ratujemy polskie motyle” znalazł uznanie u jury konkursu. Zwycięzcom bardzo gratulujemy i czekamy na kolejny sukces. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ekoodkrywcy.pl

Sukces Eko-Kornelowców z klasy piątej A w roku szkolnym 2016/2017

Młodzi ekolodzy z klasy piątej A zostali laureatami nagrody II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pt: „Jak człowiek może  uratować zagrożone gatunki”.

Zaprojektowana i wykonana przez uczniów ekologiczna makieta osiedla, ciekawe i pomysłowe rozwiązania  zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności gatunków zostały docenione przez jury konkursu.

Serdecznie gratulujemy zespołowi w składzie: Oliwia Duda, Ola Kozińska, Wiktoria Majewska, Milena Musiał, Wiktoria Sarnecka, Asia Sas, Ola Tondera, Wiktoria Trynka, Ania Zdzińska, Kamil Nowak, Bartek Ogórek, Mateusz Trynka i opiekunowi zespołu pani Marii Nowak.

Zdjęcia nagodzonej pracy uczniów  oraz nagrodę można zobaczyć w poniższej galerii.

Eko-Kornelowcy z klasy 5a biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym  „Jak człowiek może uratować zagrożone gatunki?”

W ramach konkursu młodzi ekolodzy budują przestrzenną makietę osiedla swoich marzeń. Swój projekt opierają tylko na ekologicznych rozwiązaniach. Dzięki projektowi mogą poznać bioróżnorodność organizmów i założenia zrównoważonego rozwoju.

Mówi się, że jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, która zapyla kwiaty, człowiekowi pozostaną 4 lata życia. Czy są inne gatunki równie ważne dla człowieka? Dlaczego powinniśmy za wszelką cenę zachować na Ziemi bioróżnorodność? Na te i inne pytania Eko-Kornelowcy szukają odpowiedzi z opiekunem zespołu - panią  Marią Nowak.