Konkurs biżuterii

REGULAMIN KONKURSU NA

PROJEKT POLSKIEJ BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ XXI WIEKU

Organizatorzy:     Szkoła Podstawowa nr 129 w Krakowie

Wszelkie informacje dotyczące konkursu będą zamieszczane na stronie internetowej organizatorów:

Adres kontaktowy:  beatacieply@interia.pl

tel. 880 155 014

Biżuteria patriotyczna to szczególny rodzaj biżuterii. Pojawiała się w momentach przełomowych dla narodu polskiego. Oprócz walorów jubilerskich była przez wieki także nośnikiem idei. Z czasem to idea stała się ważniejsza niż kruszec czy kamienie szlachetne.

Dziś, wobec przynależności Polski do Unii Europejskiej, jak rozumieć patriotyzm? Jak rozumieją patriotyzm młodzi Polacy?

Jakie formy, symbole, materiały zastosowane w biżuterii patriotycznej są czytelne dla młodych Polaków, którzy urodzili się i dorastali w kraju bez konfliktów zbrojnych.

Mamy XXI wiek. Jaka więc ma być biżuteria patriotyczna naszych czasów?

Na te pytania spodziewamy się znaleźć odpowiedź w Waszych projektach konkursowych.

Cele, które chcemy osiągnąć:

• rozbudzenie uczuć patriotycznych u młodzieży
  • popularyzacja sztuk plastycznych
  • podejmowanie działań dotyczących różnorodnych sfer kulturowych
  • podejmowanie działań interdyscyplinarnych – działanie plastyczne w połączeniu z popularyzacją wiedzy historycznej

Terminy:

Prace należy nadsyłać na adres szkoły: Szkoła Podstawowa nr 129 os. Na Wzgórzach 13 A, 31 – 722 Kraków  do 20 kwietnia 2015 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 kwietnia, a wręczenie nagród nastąpi na wernisażu wystawy pokonkursowej dnia 30 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00 podczas uroczystości patriotycznych w Muzeum Lotnictwa. Wyniki konkursu opublikujemy niezwłocznie na stronach organizatorów.

Warunki udziału w konkursie:

- konkurs jest adresowany do uczniów klas I – VI szkół podstawowych,

- do konkursu mogą być zgłoszone maksymalnie trzy projekty plastyczne jednego autora (np. broszka, pierścień, bransoleta, kolczyki, wisiorek, pasek, spinka, zegarek, naszyjnik itp.) pojedyncze lub składające się na komplet,

- projekty w formacie minimum A-4, każdy na osobnym arkuszu w postaci tradycyjnej pracy plastycznej (np. rysunku) lub wydruku komputerowego ( w tym przypadku dodatkowo można załączyć pracę w zapisie cyfrowym w rozdzielczości nadającej się do druku (min. 300dpi),

- prace powinny być podpisane na odwrocie,

- do prac powinna być dołączona informacja zawierająca:

imię i nazwisko autora,

dane szkoły /adres, nr telefonu, e-mail kontaktowy/ oraz dane nauczyciela prowadzącego /nr telefonu  e-mail/,

- nadesłane projekty nie będą zwracane,

- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji projektów w celach związanych z konkursem i służących popularyzacji i reklamie instytucji, które reprezentują organizatorzy.

Kryteria oceny:

Najwyżej oceniane będzie:

• nowatorskie potraktowanie tematu,
  • czytelność przekazu,
  • umiejętność kreatywnej interpretacji tradycji,
  • estetyka wykonania projektu.

Jury:

prace będzie oceniać profesjonalne jury złożone z artystów plastyków. Ogłoszenie wyników obrad jury nastąpi na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 129.

- nagrody rzeczowe
  - udział w wystawie wyróżnionych projektów.

Wystawa pokonkursowa będzie uświetniać obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Wernisaż odbędzie się w 30 kwietnia 2015 roku.