Klasy IV-VI

Zajęcia koła plastycznego dają ogromne możliwości edukacji przez sztukę, potencjał twórczy podopiecznych oraz wielką chęć wyrażania siebie w "dziele artystycznym". Twórczy kontakt ze sztuką, operowanie specyficznym językiem a także różnorodność astystycznych działań sprzyja integracji sfery emocjonalej dziecka.

Program zajęć koł plastycznego proponuje nie tylko szeroką edukację w zakresie platyki (zapoznanie dzieci z różnymi formami działań plastycznych oraz podstawowymi pojęciami z dziedziny sztuk plastycznych), ale także zapewnia atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu, daje możliwość nabywania nowych umiejętności.

Dziecko podczas pracy twórczej rozwija swoje umiejętności manualne, doskonali koordynację wzorokow-ruchową, kształtuje umiejętności wyrażania emocji środkami plastycznymi. Różnorodne formy działań plastycznych stosowane podczas zajęć stymulują dyspozycje twórcze dziecka, rozwijają fantazję, wyobraźnię, pomysłowość, oryginalność, zachęcają do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań. Kładą nacisk na twórczość i rozwijanie indywidualnego języka plastycznego dziecka.

W trakcie zajęć dzieciaki mają okażję zapoznać się z różnymi materiałami plastycznymi (różnego rodzaju farbami, patelami, masą solną, gliną, kredą, węglem i wieloma innymi). Często sięgają także po nietypowe materiały plastyczne. Oswajają się z przeróżnymi technikami artystycznymi, robią eksperymenty plastyczne. Temat zajęć oraz techniki stosowane  na zajęciach dostosowane są do umiejętności oraz zainteresowania uczestników.

W ramach zajęć koła plastycznego dużym powodzenie cieszą się plenery malarskie w różnych zakątkach Krakowa i okolic. Plenery odbywają się co roku w miesiącu maj lub w czerwcu. Dzieci doskonalą swoje umiejętności plastyczne w terenie.

Nasi wychowankowie biorą również udział w licznych konkursach plastycznych na terenie szkoły jak i poza nią. Na tychże konkursach zdobywają wysokie lokaty i uznanie w oczach jurorów.

Zajęcia są także doskonałą okazją do twórczej pracy w grupie. Odbywają się raz w tygodniu w zbliżonych wiekowo grupach liczących 10,15 osób i trwają 45 minut.

W klasach I-III prowadzi je nauczyciel wczesnoszkolny mgr Beata Boligłowa.

W klasach IV-VII plastyk mgr Agnieszka Zawadzka-Łachowska

Takie są Nasze zajęcia - zawsze interesujące, nastawione na kształtowanie bycia małym i dużym artystą bez narzucania schematów i ram.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

W ramach zajęć koła plastycznego odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy i Wielkanocny. Za zebrane fundusze zostały zakupione materiały plastyczne, które są wykorzystywane na zajęciach koła plastycznego i lekcji plastyki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.